Szybkie i precyzyjne badanie gleby Poznań – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

W ofercie naszego laboratorium znajdziecie usługę przeprowadzania kompleksowych badań gleb. Dowiecie się dzięki nam, jaki skład granulometryczny ma wasza ziemia, jakie posiada pH oraz jaką ma zawartość przyswajalnego fosforu, azotu ogólnego, amonowego lub metali (bor, molibden, potas, żelazo, miedź, magnez, mangan) oraz metali ciężkich.

Badanie gleb jest niezwykle ważne w przypadku inwestorów prywatnych i deweloperów, którzy przed zakupem powinni sprawdzić czy dany obszar gruntów nie jest zanieczyszczony metalami ciężkimi, związkami ropopochodnymi, pestycydami, czy innymi związkami organicznymi. W myśl obowiązujących przepisów właściciel gruntu jest odpowiedzialny za występujące na nim zanieczyszczenia.

Do naszego laboratorium zapraszamy również rolników i oczyszczalnie ścieków na wykonanie badań gruntu pod zagospodarowanie komunalnych osadów ściekowych. Zbadamy zawartość metali ciężkich, azotu, wapnia, magnezu, fosforu itd. Zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 6 lutego 2015r. w sprawie komunalnych osadów ściekowych.

Czy badanie kwasowości gleb jest istotnym zabiegiem?

Analizę gleby pod kątem jej zasobności w składniki makro i mikromineralne są niezwykle ważne dla upraw rolnych. Jeżeli pH ziemi jest nieodpowiednie, może wystąpić ryzyko pogorszenia jakości plonów rolnych. Dzięki takiemu badaniu będziemy w stanie ocenić, czy na konkretnym terenie istnieje zdolność gleby do odżywienia poszczególnych gatunków roślin.

Nie tylko gatunki roślin rolnych mają określone wymagania co do pH gleby. Jeśli chcemy zajmować się roślinami ozdobnymi, także powinniśmy zdecydować się na zbadanie poziomu pH naszej ziemi. Wynika z tego, że badanie gleby przyda się również ogrodnikom lub klientom indywidualnym, a nawet leśnikom, w celu dobrania odpowiednich gatunków.

Poziom odczynu pH odczytuje się za pomocą skali punktowej (1-14). Każdy gatunek roślin posiada inne wymagania do pH w glebie, dlatego tak ważne jest wykonywanie badania gleby. Analiza gruntu również pomaga przy odpowiednim doborze rodzaju i dawki nawozu, w zależności od planowanej uprawy. Nawożenie roślin sposobem tak zwanym “na oko” generuje znacznie wyższe koszty, ponieważ tak naprawdę nadal nie wiemy, czy grunt jest odpowiedni pod uprawę naszych roślin.

Badanie gleby Poznań – Dlaczego warto wybrać BWQuark?

Nasze laboratorium jest wyposażone w profesjonalny sprzęt do badania gleby oraz pobierania jej próbek. Próbki pobieramy zgodnie z akredytowaną normą (PN-R-04031:1997 – gleby rolne oraz PN-ISO 10381-5:2009 – gleby przemysłowe) lub według wytycznych zawartych w odpowiednich rozporządzeniach.

Badania wykonujemy w naszym laboratorium mieszczącym się w Poznaniu przy zastosowaniu najnowszych technik. Powierzone nam próbki szczegółowo analizujemy, aby naszym klientom dostarczyć tylko precyzyjne wyniki badań. Warto postawić na wyspecjalizowanych profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży, którym zaufało już wielu. Koszt badań różni się w zależności od zamówionego zakresu analizowanych składników.

Pozostań w kontakcie

Zapraszamy do biura w Poznaniu

ul. Starołęcka 18

61-361 Poznań

Zadzwoń do nas

tel. 61 861 74 78

tel. 501 575 648

Skontaktuj się z nami

[pirate_forms]