Przeprowadzamy badania parametrów chemicznych osadów ściekowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 6 lutego 2015 r. w sprawie komunalnych osadów ściekowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 257).

W przypadku zakłóceń procesów biologicznych lub chemicznych prowadzonych w oczyszczalniach ścieków bądź pojawienia się innych zakłóceń (np. trudności w uzyskaniu zakładanej suchej masy w osadzie ściekowym, brak koagulacji mimo stosowania koagulantów) proponujemy współpracę celem ich rozwiązania. Pracownicy naszego Laboratorium przy współudziale potencjału wiedzy Uniwersytetu Przyrodniczego postarają się rozwikłać każdy Państwa problem.

Próbki do badania osadów ściekowych pobieramy zgodnie z normą PN-EN ISO 5667-13:2011 (metoda akredytowana).

Badanie osadów ściekowych pozwala nam na dokonanie oceny możliwości wykorzystania ich na gruntach, poprzez analizę ich bezpieczeństwa i braku niekorzystnego wpływu na glebę.

Podmiotom zajmującym się zagospodarowaniem komunalnych osadów ściekowych (w tym oczyszczalniom ścieków) oferujemy także wykonanie pełnej dokumentacji z zagospodarowania osadów ściekowych (określenie dawki osadów ściekowych, sposób zagospodarowania osadów, itd.).

 

Czytaj więcej…

Laboratoryjne badanie osadów ściekowych – profesjonalizm i rzetelność

Badanie osadów ściekowych to bardzo ważna kwestia pozwalająca na zadbanie o własne zdrowie, ale również bezpieczeństwo planety. Regularne przeprowadzanie tego typu analiz umożliwi w odpowiednim czasie wykryć substancje mogące zagrażać zdrowiu. Co więcej, systematyczne badanie ścieków oraz osadów to wynikający z prawa obowiązek.

Badanie osadów ściekowych – wyspecjalizowane laboratorium

Laboratoryjne badanie osadów ściekowych to bardzo ważna kwestia zarówno ze względu na bezpieczeństwo, jak i ochronę przyrody. Zużyta woda zawiera wiele szkodliwych związków organicznych oraz nieorganicznych, które mogą zagrażać życiu, a nawet zdrowiu.

W wyniku przeprowadzonego przez nas badania można dowiedzieć się, czy wytworzone ścieki zawierają bakterie, substancje toksyczne lub metale ciężkie. W przypadku ich wykrycia istnieje bowiem duże ryzyko zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Badanie osadów ściekowych – dlaczego my?

Nasza firma to gwarancja profesjonalizmu oraz rzetelności. W swojej pracy stawiamy na budowanie pozytywnych relacji z klientami, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy w sposób priorytetowy oraz indywidualny. Dokładamy wszelkich starań, aby dopasować świadczone usługi do poszczególnych osób i każdorazowo przekazywać wszelkie istotne informacje. Zależy nam na klarownej komunikacji z klientami, ponieważ stanowią dla nas podstawę owocnej współpracy.

Przeprowadzamy badanie osadów ściekowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 6 lutego 2015 roku. W swoim laboratorium dokonujemy oceny właściwości próbek. To pozwala nam zwrócić szczególną uwagę na możliwości zagospodarowania analizowanych osadów. W swojej pracy wykorzystujemy nowoczesne, wysokiej jakości narzędzia badawcze, dzięki czemu uzyskujemy wiarygodne wyniki.

Laboratoryjne badanie osadów ściekowych – zalety regularnego zlecania analiz

Badanie osadów ściekowych umożliwia skuteczną weryfikację procesu oczyszczania zużytej wody. Co więcej, tego rodzaju analizy są doskonałym sposobem na wprowadzenie znaczących zmian w procesach technologicznych, a tym samym zwiększenie wydajności pracy oczyszczalni. Dzięki uzyskanym przez nas wynikom badań istnieje możliwość zweryfikowania składu chemicznego osadów ściekowych oraz ścieków, co jest bardzo ważnym aspektem.

Co ciekawe, w wyniku uzyskanych badań i weryfikacji składu osadów ściekowych rolnicy mogą sprawdzić, w jakim stopniu wpływają na wegetację roślin.

 Pozostań w kontakcie

Zapraszamy do biura w Poznaniu

ul. Starołęcka 18

61-361 Poznań

Zadzwoń do nas

tel. 61 861 74 78

tel. 501 575 648

Skontaktuj się z nami

[pirate_forms]