Badania odpadów wykonujemy zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA GOSPODARKI z dnia 16 lipca 2015 r. w sprawie dopuszczania odpadów do składowania na składowiskach (Dz. U. z 2015 r., poz. 1277).

Przeprowadzenie badań odpadów – tzw. testów zgodności, potwierdza bądź nie możliwość składowania odpadów na składowiskach danego typu.

Testy zgodności odpadów należy wykonywać regularnie – co najmniej raz na rok. Wspomniane testy mogą być wykonywane nawet częściej, zależnie od rodzaju składowanych odpadów lub w sytuacji zmian procesów technologicznych produkujących odpady. Możliwa jest również ogólna ocena składowiska – wykonujemy także inne badania, jak np. skład morfologiczny czy objętość i ciężar masy odpadów.


Ogólne badanie składowiska czy test zgodności odpadów są konieczne do oceny wpływu takich miejsc na środowisko naturalne. Dzięki testom jesteśmy w stanie dowiedzieć się, czy składowane odpady nie rozkładają się w sposób szkodliwy dla otoczenia, są zachowane dopuszczalne graniczne wartości wymywania oraz czy dany rodzaj odpadów może być w ogóle w konkretny sposób przechowywany.Pozostań w kontakcie

Zapraszamy do biura w Poznaniu

ul. Starołęcka 18

61-361 Poznań

Zadzwoń do nas

tel. 61 861 74 78

tel. 501 575 648

Skontaktuj się z nami

[pirate_forms]