Jedną z usług, jakie wykonujemy w naszym laboratorium, są testy zgodności odpadów pod kątem możliwości składowania ich na składowiskach danego typu. Wyróżniamy trzy następujące typy składowisk:

  • odpady niebezpieczne,
  • odpady obojętne,
  • odpady inne niż niebezpieczne i obojętne.

Badanie składowiska i testy zgodności odpadów są konieczne do wykonywania, aby móc ocenić wpływ takich miejsc na nasze środowisko naturalne. Testy pomagają nam stwierdzić czy składowane odpady rozkładają się w sposób, który nie szkodzi naszej florze i faunie, czy są zachowane dopuszczalne graniczne wartości wymywania oraz w jaki sposób powinno się przechowywać dany rodzaj odpadów.

Posiadamy w laboratoriach sprzęt, za którego pomocą jesteśmy w stanie przeanalizować różnego rodzaju odpady pod kątem najważniejszych właściwości. Dzięki takiemu zabiegowi możemy dokonać dokładnej analizy powstających zanieczyszczeń. Kluczowymi parametrami są:

  • skład,
  • stan skupienia,
  • pochodzenie,
  • poziom niebezpieczeństwa dla otoczenia
  • w jakim stopniu odpad jest toksyczny,
  • kryteria surowcowe,
  • przeznaczenie na recykling.

Głównym celem badań i analizy odpadów jest zadbanie o ekosystem oraz sprawowanie nad nim ochrony i utrzymanie czystości w państwie. 

 

Testy zgodności odpadów – Badania odpadów Poznań

Wpływ na częstotliwość badań ma rodzaj danego odpadu oraz to, czy odpad jest wytwarzany regularnie, czy nieregularnie. Jednakże zaleca się robić je co najmniej raz w roku. Oczywiście testy mogą być wykonywane częściej, zależnie od rodzaju składowania odpadów lub w momencie, kiedy zachodzą zmiany w procesach technologicznych produkujących odpady.

Nasze laboratorium nie wykonuje tylko testu zgodności odpadów. Zajmujemy się również ogólną oceną składowiska, w której skład wchodzi między innymi skład morfologiczny czy objętość i ciężar masy odpadów.

Dlaczego zaufanie BwQuark to dobra decyzja? Laboratorium badań odpadów Poznań

Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych specjalistów, z długoletnim doświadczeniem w branży. Specjaliści pracujący u nas łączą znajomość odpowiednich aktów prawnych, razem z umiejętnościami w prowadzeniu różnego rodzaju analiz. Nasz profesjonalizm przekłada się na naszą pracę, którą wykonujemy z dokładnością i precyzją. Powierzając nam swoje zaufanie, otrzymasz rzetelne wyniki, w krótkim czasie. Nasze laboratorium badań odpadów (Poznań) posiada profesjonalny sprzęt do analizowania odpadów oraz stosujemy tylko wiarygodne metody analityczne.

Opracowujemy kompleksowe analizy, uwzględniając obowiązujące regulację, co sprawia, że wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów i jesteśmy jednymi z lepszych na rynku.

Wszystkie badania wykonujemy zgodnie z rozporządzeniem ministra gospodarki z dnia 16 lipca 2015 r. w sprawie dopuszczania odpadów do składowania na składowiskach (Dz.U z 2015 5., poz. 1277).

Zapraszamy do współpracy wszystkich klientów, którym zależy na profesjonalnym i szybkim wykonaniu wyznaczonego zadania oraz zachęcamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi usługami.

Pozostań w kontakcie

Zapraszamy do biura w Poznaniu

ul. Starołęcka 18

61-361 Poznań

Zadzwoń do nas

tel. 61 861 74 78

tel. 501 575 648

Skontaktuj się z nami

[pirate_forms]